Depilacja woskiem

Depilacja woskiem pozwala na usuwanie owłosienia na dłuższy okres czasu. Depilacja tą metodą usuwa łodygę włosa pozostawiając nienaruszony korzeń. Stosowanie wosku pozwala depilować wszystkie części ciała i daje znakomite efekty. Depilacja: nóg, bikini, okolic bikini, brwi, wąsiki, ręce i dłonie, kark, pośladki, szyję, policzki.

 
W Naszym Studio SPA do depilacji stosujemy wosk o niskiej temperaturze topnienia (37-38 stopni), który za sprawą specjalnych składników takich jak: mika, dwutlenek tytanu, oliwa z oliwek, łagodzi podrażnienia i działa antyseptycznie. Wosk ten nie powoduje oparzeń skóry, można stosować go do depilacji skóry skłonnej do rozszerzania naczynek i w przypadku skóry z delikatnie rozszerzającymi się naczynkami (przy mocno rozszerzonych naczynkach lub żylakach należy zrezygnować z zabiegu).
 
To jedna z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy ciepłego wosku. Podczas zabiegu usuwa się łodygę włosa wraz z cebulką, dzięki czemu efekt jest znacznie dłuższy niż po goleniu i utrzymuje się od 2 do 4 tygodni. W porównaniu z innymi metodami zabiegu jest szybki i niedrogi, a efekt długotrwały. Wykonujemy za pomocą metod paskowej i bezpaskowej.
Zalecenia przed zabiegiem depilacji woskiem
 

Zalecenia przed zabiegiem depilacji woskiem

Włosy poddane zabiegowi muszą mieć odpowiednią długość, nie mogą być ani zbyt długie ani zbyt krótkie. I tak na kończynach optymalna długość to 6 mm, bikini i pachy 10mm, twarz 2-4 mm. W przypadku włosów cienkich, delikatnych wartości te mogą być niższe. Minimalna ich długość to 4mm!!!

-3 dni przed zabiegiem należy wykonać peeling
 
-3 dni przed zabiegiem nie należy się opalać na słońcu oraz w solarium
 
-przed wizytą nie należy stosować kremów, balsamów ani oliwek w miejscu w którym będzie wykonywany zabieg
 
Zalecenia po depilacji woskiem
 
-3 dni po zabiegu nie należy się opalać
 
-3 dni nie można pływać na basenie
 
-3 dni nie można korzystać z sauny
 
-w dniu depilacji nie zaleca się kąpania w gorącej wodzie
 
-w celu złagodzenia podrażnienia można użyć preparatu przyspieszającego regenerację skóry
 
Przeciwwskazania
-alergia na wosk,
 
-żylaki w miejscu depilacji,
 
-przerwana ciągłość naskórka,
 
-rozszerzone naczynia krwionośne,
 
-nowotwory skóry
 
-stany zapalne
 
-zakażenia bakteryjne, grzybicze i wirusowe
 
-zbyt krótkie włosy
 
-skóra bezpośrednio po opalaniu
 
Efekty zabiegu depilacji woskiem.Efekt depilacji - gładka, miła w dotyku skóra utrzymuje się ok. 3-4 tygodni, w zależności od tego jak szybko rosną włoski, a odrastające włoski są delikatniejsze. Po 3 tygodniach włosy zaczynają być widoczne a po 4 tygodniach zabieg należy powtórzyć. U osób o słabym, jasnym owłosieniu efekt utrzymuje się dłużej.
 

Przebieg zabiegu depilacji:

Przed przystąpieniem do zabiegu oczyszczamy i odświeżamy skórę specjalnym preparatem, który umożliwia lepsze przyleganie wosku i tym samym skuteczniejsze usuwanie włosów. Na tak przygotowaną skórę nakładamy wosk zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, następnie nakładamy specjalny pasek fizelinowy który jest zrywany zdecydowanym ruchem w przeciwnym kierunku. Zrywanie jest niestety bolesne- stopień bólu zależy od wrażliwości osobniczej. Kończymy zabieg aplikując preparaty, które zapobiegają odrastaniu włosów, usuwają pozostałości wosku, nawilżają, działają przeciwzapalnie

Pielęgnacja skóry:

Bardzo ważną sprawą są peelingi które należy wykonywać pomiędzy depilacjami. Dotyczy to w szczególności osoby mające problemy z wrastaniem włosów- włos wrasta w naskórek, co może wywołać stan zapalny. Aby temu zapobiec należy regularnie złuszczać naskórek- wykonywać peeling, przeprowadzać masaż szorstką myjką (w kierunku "pod włos"), stosować balsamy zmiękczające i nawilżające skórę. Nie należy jednak stosować peelingu w dniu depilacji, a w przypadku skóry wrażliwej nawet 3 dni przed depilacją.