Manicure (zwykły, hybrydowy, tytanowy)

MANICURE TRADYCYJNY I BIOLOGICZNY
 
W naszym SPA wykonujemy manicure tradycyjny lub manicure biologiczny. Stosujemy lakier do paznokci w szerokiej gamie markowych producentów. Manicure, lakierowane paznokci jest bardzo dobrą ochroną przed działaniem szkodliwych czynników ze- wnętrznych. Pielęgnacja dłoni to także używanie rękawic gumowych przy zmywaniu, sprzątaniu i częste stosowanie kremów do rąk. Manicure klasyczny polega na skróceniu i opiłowaniu płytki paznokcia, następnie nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu poprzez piłowanie oraz usunięcie cążkami narośniętych na płytkę skórek. Do pozbycia się zbędnych skórek używa się najczęściej cążek lub specjalnej frezarki. Kolejnym krokiem jest nałożenie na płytkę bazy pod lakier, która zapobiega przebarwieniom. Po wyschnięciu bazy nakładany jest kolor marki Sally Hansen.
 
Na koniec aplikowany jest balsam ujędrniający dłonie. 
MANICURE TRADYCYJNY Zabieg polega na nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu i długości. Skórki (obrąbek naskórkowy) są przygotowywane do tradycyjnego wycięcia cążkami. Skórki zostaną zmiękczone specjalnym preparatem, odsunięte delikatnie i wycięte cążkami.
 
MANICURE BIOLOGICZNY Zabieg manicure biologiczny polecany jest kobietom i mężczyznom, można go również wykonywać dzieciom.
 
Paznokcie są skracane do pożądanej długości, skórki są poddane działaniu specjalnemu preparatowi rozpuszczającemu keratynę i delikatnie odsuwane. Po zabiegu wmasowywana jest pielęgnacyjna oliwka do skórek i paznokci.
 
Paznokcie  żelowe
 
Proponujemy przedłużenie paznokci metodą żelową na tipsie lub szablonie.
Takie paznokcie są niezwykle wytrzymałe, kilkadziesiąt razy mocniejsze od naturalnych paznokci, bardzo estetyczne. Ich kształt jest tak wymodelowany, że nie różnią się od naturalnych. Trzymają się około 3 tygodni, po czym należy wykonać dopełnienie. Manicure Żelowy – Zabieg manicure w którym wykorzystywany jest żel UV utwardzający płytkę paznokcia. Żel zastyga na płytce dzięki promieniom UV lub LED i trzyma się do 4 tyg.
 
Czas zabiegu: do 2 h
 
 
 
Zdjęcie tipsów lub żelu
 
Najlepszą metodą usuwania sztucznych paznokci jest piłowanie połączone z moczeniem, gdyż trudno usunąć masę jedynie acetonem. Nie należy zrywać masy, którą pokryty jest paznokieć, na siłę! Drogie Panie nie próbujcie usuwać masy same przez np. oderwanie, podważanie cążkami. Produkt zerwany w ten sposób może uszkodzić naturalną płytkę. Nasz stylista paznokci prawidłowo usunie masę z paznokci i zapobiegnie rozwijaniu się opinii, że sztuczne paznokcie bardzo niszczą naturalną płytkę.
 
Czas zabiegu: do 45 min
 
 
 
Manicure Hybrydowy -  Przebieg zabiegu taki jak w przypadku manicure classik , jedyna różnica to właśnie lakier w tym przypadku hybrydowy utwardzany w lampie LED lub UV trwałość tego manicure to 2-3 tygodni.
 
Manicure Tytanowy – Nie uwierzysz jak trwały i nieinwazyjny może być twój manicure. W przeciwieństwie do innych metod trwałego zdobienia paznokci ( manicure żelowy, hybrydowy), ta metoda nie niszczy paznokci. Manicure Tytanowy jest nieinwazyjny, nie wżera się w płytkę paznokciową a jedynie tworzy piękną trwałą , błyszczącą warstwę na powierzchni. Przed jego nałożeniem nie trzeba także dewastować płytki ostrą polerką , oraz pomijamy długi proces naświetlania w lampie LED czy UV. Puder utrwalany jest specjalnym żelem i płynem który zasycha w mgnieniu oka. Z manicure tytanowym paznokcie są błyszczące, naturalnie cienkie i mocne. Trwałość manicure Tytanowego to 4-6 tyg.
 
 
Manicure Japoński  (P.Shine) pozwala odżywić i nabłyszczyć naturalną płytkę. Podczas zabiegu w paznokcie wciera się specjalną pastę oraz puder. Preparaty te dostarczają płytkom witaminę E, A i H, prowitaminy z grupy B5 oraz keratynę. Zawierają one także krzemionkę z Morza Japońskiego oraz odżywczy pyłek pszczeli z cystyną, czyli aminokwasem niwelującym łamliwość paznokci. Takie składniki mineralne wzmacniają płytkę i dodają jej blasku. Paznokcie po zabiegu są zdrowe i pięknie się prezentują.
 
Zabieg trwa około 30-40 minut, a jego efekt utrzymuje się od 2 do około 3 tygodni.
 
Dla kogo japoński manicure?
 
Manicure japoński mogą wykonywać zarówno panie, jak i panowie. Szczególnie polecany jest on osobom, które borykają się z kruchymi i łamliwymi paznokciami. Manicure pomoże także przy rozdwajających się końcówkach lub nierównych płytkach, ponieważ stosowana podczas zabiegu pasta wzbogaca płytki w potrzebne im składniki mineralne. Warto wiedzieć, że preparaty do P.Shine powstają wyłącznie z naturalnych składników i właśnie, dzięki temu tak dobrze regenerują zniszczone paznokcie.
 
O czym należy pamiętać?
 
Japońskiego manicure nie wolno wykonywać bezpośrednio po zdjęciu paznokci przedłużonych na żel lub akryl. Do zabiegu należy stosować oryginalne preparaty (na rynku pojawiły się niestety chińskie podróbki past i pudrów, które mogą być szkodliwe). Przed przystąpieniem do wykonywania manicure, należy odpowiednio przygotować paznokcie – zmiękczyć skórki i delikatnie odsunąć je od płytek oraz nadać im odpowiedni kształt za pomocą pilniczka (najlepszy będzie szklany lub papierowy).
 
 
 
Po zabiegu nie należy malować paznokci. Nie można także wykonywać manicureu hybrydowego, ponieważ płytka jest nie tylko odżywiona, ale i tłusta. Dopiero po około 4-5 dniach można wykonywać kolejne zabiegi.