Zabiegi na stopy

ZABIEGI NA STOPY
 
Pedicure frezarką - zabieg kosmetyczny, pielęgnacyjny, któremu poddawane są stopy. Ten zabieg obejmuje zmycie lakieru, skrócenie, opiłowanie oraz oczyszczenie paznokci. W jego zakres wlicza się również usunięcie zgrubiałego naskórka z pięt. Pedicure zakończony jest masażem, ewentualnie polakierowaniem paznokci. Zabieg przeprowadzany jest w następujących etapach : najpierw klient/ka przez ok. 15 min zażywa kąpieli wodnej dla stóp z relaksacyjną i zmiękczającą naskórek solą , następnie stopy poddawane są obróbce za pomocą frezarki , zostają skrócone paznokcie i usunięte skórki, kolejnym etapem jest relaksujący masaż na specjalnym peelingu do stóp ,w  przedostatnim etapie  paznokcie są malowane lakierem  lub lakierem Hybrydowym i na koniec nakładany jest specjalny aromatyczny balsam do stóp.
 
Pedicure hybrydowy – zabieg, który rozpoczyna się od wykonania pedicure’u kosmetycznego. Dopiero gdy stopa jest odpowiednio przygotowana, a paznokcie skrócone i opiłowane można przystąpić do właściwego zabiegu nazywanego pedicure’em hybrydowym, nakładania lakieru, który utwardza się pod lampą LED. Przede wszystkim dzięki utwardzeniu lakieru hybrydowego pod lampą UV pedicure jest trwalszy i znacznie odporniejszy na ścieranie niż zwykły lakier kolorowy. Co więcej lakier hybrydowy nie odpryskuje i nie robi się matowy, a paznokcie są lśniące i mocniejsze. W dodatku pedicure hybrydowy jest łatwy do nałożenia i usunięcia. A efekt utrzymuje się około 1-2 miesiący! Różnica zależy od tego jak szybko rosną nam paznokcie.
 
Masaż stóp to jeden z przyjemniejszych sposobów na relaks. Zabieg intensywnie pielęgnuje skórę stóp, nawilża i regeneruje, pobudza receptory stop (działanie leczniczo-profilaktycznego, sprzyja procesom regeneracji i odnowy biologicznej). Skóra po zabiegu jest aksamitna i miękka w dotyku, powoduje uczucie lekkości, świeżości i odprężenia, likwiduje uczucie ociężałych nóg w okolicach łydek, poprawia krążenie, łagodzi bóle reumatyczne. Zabieg rozpoczyna się z kąpieli stóp w soli morskiej lub oczyszczeniu obszaru zabiegowego zwilżoną miękką szczotką (opcjonalnie peeling) z następnym aplikowaniem kremu  i masażem stóp.                                                             
Przeciwskazania
-stany zapalne skóry, 
-przerwanie ciągłości naskórka, 
-obrzęk wałów, drożdżyca, 
-grzybica, 
-alergia,
-wysoka temperatura ciała, 
-żylaki podudzi i uda, 
-miażdżyca naczyń krwionośnych, 
-zmiany niewiadomego pochodzenia. 
 
Nawilżający-odżywcza kąpiel parafinowa to zabieg zawierający peeling, zanurzenie stóp do gorącej parafiny, zawinięcia ich w folie, a później w ciepłe szkarpety na 20 minut. Po czym stosuje się krem nawilżający.
Parafina jest węglowodorem, uzyskiwanym podczas destylacji ropy naftowej. Zawiera naturalne substancje natłuszczające. Pomimo że sama parafina nie nawilża, to po nałożeniu na skórę tworzy warstwę, która zatrzymuje w skórze wilgoć. Parafina długo utrzymuje ciepło i powoli przekazuje je ciału. Okład z parafiny powoduje otwarcie porów skóry i stymuluje krążenie krwi, a w efekcie poprawia wchłanianie substancji aktywnych zawartych w preparatach pielęgnacyjnych oraz wpływa leczniczo na kości i stawy Skóra po zastosowaniu parafiny staje się idealnie gładka i miękka. Efekt zabiegu utrzymuje się do kilku dni. 
 
PODOLOGIA
 
Podologia (Podiatria) –  to dziedzina medycyny zajmująca  się diagnozowaniem, profilaktyką oraz leczeniem stóp. Z zabiegów podologicznych  powinni korzystać pacjenci dotknięci chorobami skóry, kości, stawów, chorzy na cukrzycę, powikłania stopy cukrzycowej, reumatyzm, osoby z wadliwym ustawieniem stopy i deformacjami palców, sportowcy. Nasz gabinet oferuje zabiegi takie jak : pedicure leczniczy, usuwanie modzeli, odcisków, brodawek, leczenie wrastających się paznokci – i do tych zabiegów wykorzystujemy klamry ortonyksyjne – drutowe i drutowo plastikowe. Zajmujemy się również leczeniem grzybicy paznokci i stóp, a także terapią pękających pięt i leczeniem nadpotliwości stóp.
 
Pedicure leczniczy, określany również jako pedicure specjalistyczny czy pedicure medyczny to szeroki wachlarz zabiegów specjalistycznej pielęgnacji stóp. Zabiegi specjalistycznego pedicure mają na celu usunięcie zmian, które utrudniają swobodne poruszanie się.
Pedicure leczniczy usuwa dolegliwości takie jak:
-modzele,
-odciski,
-pękające pięty
-wrastające paznokcie
-zmiany chorobowe skóry stóp i płytki paznokciowej,
 
Modzele i odciski
Modzele mają postać nieregularnych zgrubień naskórka, zlokalizowanego na podeszwie. Są zazwyczaj bezbolesne, choć długotrwały ucisk (np. praca stojąca) może powodować ból i pieczenie. Odciski to bolesne punkty niedużej wielkości powodujące duży dyskomfort a nawet czasem ból.
Pękające pięty tzw. rozpadliny, czyli głębokie pęknięcia naskórka, sięgające aż do głębokich warstw skóry. Przyczyną jest zazwyczaj suchość skóry i zgrubienie naskórka.
Wrastające paznokcie
Ortonyksja to dziedzina nauki, zajmująca się terapią paznokci przy użyciu klamer. Klamry korygujące umożliwiają przywrócenie prawidłowego kształtu paznokcia.Niezwykle skuteczna metoda terapii wrastających paznokci. Bezbolesna i nieinwazyjna ortonyksja przynosi trwałe efekty. Klamry przynoszą natychmiastową ulgę i nie ograniczają sprawności ruchowej. Wskazania do założenia klamry ortonoksyjnej :
-paznokcie wrastające jednostronnie lub obustronnie
-resekcja paznokcia
-nadmierna granulacja
-ziarninowanie 
-podrażnienie wałów paznokciowych
 
Procedura korekty wrastającego paznokcia polega na założeniu tzw. „klamry". Klamra jest rodzajem aparatu korekcyjnego nakładanego na paznokieć w celu:
-uniesienia brzegów paznokcia i odciążenia wałów paznokciowych
-zniesienia dolegliwości bólowych
-spłaszczenia płytki paznokciowej
-zapobiegania ponownemu wrastaniu
 
Założona klamra nie ogranicza aktywności zawodowej i nie wyklucza uprawiania sportów, wspomaga naturalną regenerację i wzrost paznokcia. Klamra na wrastający paznokieć może być stosowana u dzieci, diabetyków, alergików oraz przy stanie zapalnym.